Дозвіл на будівництво

Як отримати  дозвіл ДІАМ (державна інспекція архітектури та містобудування) на будівництво для початку будівельних робіт?

Під час будівництва важливо не тільки дотримуватися будівельних норм та правил пожежної та іншої безпеки на об’єкті, але й правильно оформити необхідні документи та повідомити державні органи про початок будівництва.

Для пересічного громадянина процес введення в експлуатацію є достатньо складним, оскільки потребує збору необхідних документів та взаємодію з різними державними установами та організаціями, що, певна річ, забирає багато сил та часу.

Проте важливо пам’ятати важливість і обов’язковість цієї процедури, оскільки  тільки введений в експлуатацію будинок може бути зареєстрований в Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, і тільки після цього ви зможете підключити комунікації,  продати/подарувати/обміняти будинок та розпоряджатися нерухомим майном. Варто зауважити, що початок будівництва без зареєстрованого повідомлення – караються штрафом, а при виявлення порушень інспектором ДІАМ і в разі невиконання приписів – ваш будинок можуть знести за рішенням суду.

Тому, якщо ви вже розробили проєкт будівництва та отримали будівельний паспорт, ви маєте повідомити ДІАМ (державна інспекція архітектури та містобудування України) про початок будівництва шляхом подачі Повідомлення в установленому порядку. Але навіть якщо у вас немає проєкту чи будівельного паспорту – ми зможемо допомогти в його оформленні.

Подача Повідомлення про початок будівництва

Отже, для того, щоб подати Повідомлення про початок будівництва індивідуального житлового або садового/дачного будинку загальною площею до 500 м2, вам необхідно зібрати повний пакет документів, на основі яких і заповнюється даний документ. Важливо зазначити, що  відсутність хоча б одного з документів або недостовірність даних – є підставою для відмови.

Для подачі Повідомлення про початок будівництва вам потрібно:

  • копія паспорту та ідентифікаційного коду;
  • будівельний паспорт, який видається органом місцевого самоврядування;
  • документи, що підтверджуть право власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення (це може бути державний акт, договір купівлі-продажу чи ін.)

Якщо ж ви будуєте будинок чи іншу споруду, площа якої більше 500 м2 з трьома і більше поверхами, то за класом наслідків (відповідальності) вона належить до  об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) класом наслідками, для будівництва яких треба отримати дозвіл.

Документи необхідні для отримання дозволу на будівництво

Така процедура є більш ускладненою і потребує збору таких документів:

  • копію документу, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою;
  • проєктну документацію, яка є обов’язковою для таких об’єктів;
  • інформацію про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд;
  • технічний паспорт розроблений техніком БТІ;
  • ліцензію, що дає право на виконання будівельних робіт, та кваліфікаційні сертифікати.

В окремих випадках, потрібні результати оцінки впливу на довкілля та копії документів на будинок, в якому здійснюється реконструкція;

Такий дозвіл видається тільки після детальної перевірки поданих даних, їх повноту та достовірність. В разі виявлення невідповідності поданих документів чинному законодавству - Державна архітектурно-будівельна інспекція відмовляє у видачі такого дозволу, що унеможливлює ваше будівництво.

Як гарантовано отримати Повідомлення та Дозвіл про початок будівництва та зекономити час?

Наша компанія Law Empire  - експерт в сфері нерухомості, бо ми вирішуємо такі питання вже не перший рік, тому маємо команду професіоналів, налагоджену роботу співпраці з різними державними установами і вдячних клієнтів. Тому з радістю допоможемо вам у вирішення вашого питання.

Для отримання БЕЗКОШТОВНОЇ юридичної консультації телефонуйте.  Або пишіть.

Також ви можете задати всі ваші питання у Вайбері.