Детальний план території

Детальний план території, навіщо він потрібен? 

Всі документи і матеріали графічного характеру відіграють важливу роль в процесі забудови певної території. Без різного роду планів, схем і пояснювальних записок неможливо оформити дозвільну документацію на забудову. До таких обов'язкових документів належить і детальний план території. З його допомогою визначаються всі особливості території, відведеної під забудову. Детальний план території має досить великий масштаб. Складається він для ділянок, які не тільки відведені під будівництва, але також на яких намічається перепланування, реконструкція. Іншими об'єктами, які вимагають детального планування земельної ділянки, є прибережні і промислові території, паркова та інша подібна місцевість.

Детальний план території регулюється Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17 лютого 2011 року № 3038-VI.

Положенням статті 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що детальний план території – це містобудівна документація, що визначає планувальну організацію і розвиток території.

Детальний план території будівництва має таку назву через те, що він налічує велику кількість інформації, закладеної в собі. В першу чергу в ньому визначається проєктне положення передбачуваного об'єкта будівництва. Обов'язково повинні бути нанесені і червоні лінії забудови.

Детальним планом визначається призначення і ключові параметри об'єкта, а також кількість земельних ділянок, займаних цим об'єктом будівництва. Вся територія повинна бути розподілена таким чином, щоб проєкт забудови відповідав всім вимогам і нормам. Детальний план необхідний для того, щоб врахувати всі умови і заборони розміщення об'єктів і поділу території на зони. Якщо на ділянці є потреба розташувати якісь об'єкти, які спрямовані на задоволення тих чи інших потреб населення, то це також випливає з даного плану.

Крім того, детальний план території, відведеної під забудову, потрібно для того, щоб упорядкувати послідовність інженерних робіт і розташування самих інженерних мереж, визначити варіанти упорядкування руху транспорту і пішохідних зон, а також вибудувати порядок робіт з благоустрою території та її озеленення.

План детального планування земельної ділянки - документ комплексний. Включає він в себе як графічну, так і текстову частини. Текстовий блок складається з обгрунтувань забудови і докладного їх опису. Але ключове місце займають саме графічні матеріали. Їх масштаб, як уже було згадано - досить великий. Він може бути 1: 500, 1: 1000, 1: 2000.

Коли використовують детальний план території?

Детальний план території необхідний для таких подальших дій:

  • розробка проєктів забудови цивільного будівництва незалежно від його масштабів. Це може бути як один приватний будинок, так і цілі мікрорайони і котеджні містечка;
  • створення проєктів об'єктів соціальної спрямованості, а також тих, які орієнтовані на отримання прибутку (готелі, торгові центри, виробничі об'єкти та інші);
  • проєкти конструкцій, що є об'єктами інфраструктури або інженерної спрямованості (наприклад, дороги, мости, комунікаційні лінії);
  • землевпорядні роботи, зокрема землевідведення.

Важливо! Відсутність відповідно затвердженого детального плану території або плану зонування забороняє передачу (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність або користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб.

Також забороняється зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та / або детальному плану території.

Детальний план вимагає обов'язкового затвердження у відповідних управліннях. Коли цей документ складений правильно і грамотно, пройти процедуру затвердження не складе ніяких труднощів. Плани детального планування від нашої компанії проходять твердження з першого разу. А це дуже важливо, зважаючи на великі терміни розгляду документів - детальний план розглядається і затверджується протягом 30 днів. І якщо відомості, що містяться в ньому, не будуть погоджені у відповідних органах, він буде переданий на доопрацювання. Таким чином, неякісне виконання роботи суттєво затягує процес. Інформація, яку ми надаємо, є максимально достовірною, точною та перевіреною. Ми розуміємо всю важливість даного землевпорядного документа, тому приділяємо його розробці достатньо велику увагу.

Компанія «Law Empire» допоможе Вам розробити детальний план території, згідно з вимогами нормативно-правової документації України. Паралельно розробляються проєкти землеустрою для даних територій.

Висока якість робіт забезпечує спільна робота відділу проєктування, відділу землеустрою, а також відділів геодезії і екології, що входять до складу компанії «Law Empire».

Наші ціни та терміни виконання робіт.