Процедура введення в експлуатацію
Здавалося б, що потрібно для того, щоб побудувати будинок або іншу споруду? Купити або оформити документи на земельну ділянку і знайти фінанси для його будівництва. Однак, варто врахувати, що без оформлення відповідних документів, ваш об'єкт буде незаконно побудований і як наслідок - ви не будете мати на нього законних прав, що принесе вам проблеми в майбутньому. Тому, щоб уникнути штрафів і інших проблем, важливо розуміти процедуру оформлення дозвільної документації і оформляти документи вчасно. Але для початку, потрібно перевірити всі документи на земельну ділянку на наявність питань пов’язаних з правом власності і відповідності цільового призначення землі з намірами забудови. Без вирішення всіх питань із землею, ви не зможете почати будівництво. Якщо ж питання все-таки виникли - ви можете звернутися до нас.
Етапи введення в експлуатацію
Процедура введення в експлуатацію об'єктів нерухомості включає такі стадії:
- До початку будівництва вам необхідно отримати будівельний паспорт, оформляється він в територіальному архітектурному управлінні (можна отримувати для будинків, які мають не більше ніж два поверхи (без урахування цокольного чи мансардного поверхів) і з площею до 500 кв. м).
- Далі, необхідно подати повідомлення про початок будівельних робіт в ДІАМ (державна інспекція архітектури та містобудування України), в залежності від місця розташування вашої ділянки.
- Після того, як будинок побудований, наш інженер з інвентаризації нерухомого майна виконає технічний опис будівлі, враховуючи при цьому планування кімнат і приміщень, їх площу та інженерне обладнання, яке буде проведено в будинок. На підставі цих даних, технік БТІ розробляє і видає технічний паспорт, з внесенням його в ЄДЕССБ (єдина державна електронна система у сфері будівництва), який потрібен для подальшого введення в експлуатацію будинку.
- Коли будинок готовий, ми подаємо декларацію в ДІАМ, сповіщаючи їх про те, що будівництво закінчено і будинок відповідає будівельним нормам і готовий до експлуатації.
- Якщо ваш будинок, перевищує 300 м2, то вам потрібно сплатити пайовий внесок в міську або сільську раду, оформивши відповідний договір. Об’єкти, стосовно яких отримано повідомлення про початок будівельних робіт чи дозвіл на будівництво починаючи з січня 2021 року не сплачують пайових внесків в розвиток інфраструктури населеного пункту.
- Останнім етапом буде реєстрація права власності на будинок в місцевого державного реєстратора або нотаріуса.
Оформлення будівельного паспорту
Як оформити будівельний паспорт ви можете прочитати у відповідному розділі.
Подання повідомлення про початок робіт
Для подання повідомлення вам необхідно надати такі документи:
- будівельний паспорт;
- паспорт та ідентифікаційний код власника власника земельної ділянки;
- документи, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою.
Зараз, такий дозвіл не реєструється в паперовому вигляді, а вноситься в електронний реєстр. Номер, що буде присвоєний повідомленню, є підтвердженням його реєстрації та того, що ви дійсно маєте право на будівництво і убезпечить вас від проблем з сусідами і наглядовими державними органами.
Розробка технічного паспорту
Про процедуру розробки технічного паспорта ви можете почитати у відповідному розділі.
Подання декларації про готовність до експлуатації
Останнім етапом є подання декларації про готовність до експлуатації, для чого вам знадобляться такі документи:
- паспорт та ідентифікаційний код власника земельної ділянки;
- документи, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою;
- технічний паспорт;
- кошторисна вартість об'єкта.



Важливо розуміти, що пакет документів залежить від індивідуальних характеристик вашого будинку, тому нам важливо ознайомиться з вашою ситуацією і надати юридичну консультацію.
Чому найкращим рішенням введення в експлуатацію є співпраця з компанією Law Empire?
Наша компанія вже не перший рік займається різними видами питань, пов’язаних з отриманням дозволів на будівництво. Цю процедуру замовляють найчастіше. Ми маємо багаторічний досвід і демократичні ціни, наші професіонали із задоволенням допоможуть Вам у вирішенні цього питання.
До того ж, ми пропонуємо свої послуги за найнижчими цінами. Наші партнери - це ті люди, які хочуть діяти в рамках закону і не хочуть підводити своїх клієнтів. Адже не на кожну компанію Ви можете оформити довіреність на ділянку (обов'язкова умова) і бути впевненими в тому, що ця фірма дійсно надасть свої послуги, а не просто заволодіє Вашим майном.
Відповідальність, швидкість в роботі і демократичні ціни - ось наші головні переваги!
Вас може зацікавити:
- дозвіл на будівництво;
- введення в експлуатацію нежитлових приміщень;
- узаконення самочинного будівництва.
Переглянути наші ціни та терміни виконання робіт.