Містобудівні умови та обмеження

 Містобудівні умови та обмеження (МБУ) – важливий документ, що включає в себе планувальні та архітектурні вимоги до проєктування об’єкта та безпосередньо його будівництва. Адже державні будівельні норми (ДБН) покликані контролювати забудову територій та встановлюють відповідні норми задля благоустрою населення.

Розробка  містобудівних умов та обмеженнь (МБУ)

Тому перш ніж побудувати житловий будинок загальною площею більш ніж 500 кв.м. і поверховістю, що перевищує 3 поверхи, потрібно розробити МБУ. Вони є обов’язковими і для всіх комерційних забудов (офісних приміщень, торгівельних комплексів, складських приміщень і.т.д) для невеликих будинків - аналогічним документом є будівельний паспорт.

В містобудівних умовах та обмеженнях зазначається інформація щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.

Перелік документів для отримання містобудівних умов та обмеженнь (МБУ)

Для того, щоб отримати даний документ вам необхідно подати заяву до відповідного виконавчого органу сільської/міської/районної ради (відділу архітектури і містобудування) з таким пакетом документів:

 • копія документу, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою;
 • ситуаційний план-схема щодо місцезнаходження земельної ділянки;
 • викопіювання з детального плану території населеного пункту;
 • кадастрова довідка з містобудівного кадастру (за наявності);
 • черговий кадастровий план або витяг з ДЗК (земельного кадастру);
 • ескізи об’єкта будівництва.

У разі необхідності також подається топографо-геодезична зйомка, технічна інформація про існуючі на ділянці об’єкти будівництва, характеристики запланованих систем автономного інженерного забезпечення.

На основі поданих вами документів, відповідний орган розробляє та затверджує містобудівні умови та обмеження, а також вносить їх до ЄДЕССБ (єдина державна електронна система у сфері будівництва), після отримання яких ви зможете розпочати будівництво.

Але, варто сказати, що даний документ не так просто отримати, адже в зв’язку з великою кількістю необхідних документів, часто забудовник отримує відмову, що повністю унеможливлює ваше будівництво.

Тому, щоб не ризикувати вашими намірами,  варто звернутися до справжніх професіоналів, котрі в результаті своєї роботи отримали вже сотні містобудівних умов та обмеженнь та іншої дозвільної документації від органів місцевого самоврядування.

Чому варто звернутися саме в  юридичну компанію  Law Empire?

Бо перш за все, ми зможемо зібрати пакет необхідних документів, та перевірити їх задля уникнення відмови. З нами ви можете бути впевнені в позитивному результаті та початку будівництва.

Окрім того, звернувшись до нас, ви отримаєте повний юридичний супровід процесу будівництва з усіма необхідними консультаціями та роз’ясненнями. Ми допоможемо вам розробити архітектурний проєкт на ваш об’єкт, враховуючи при цьому всі ваші побажання та застереження. Також ми займаємося введенням в експлуатацію об’єктів нерухомості будь-якого класу наслідків.

Працюючи з нами ви отримаєте:

 • індивідуальний підхід до кожної ситуації;
 • представлення інтересів в державних установах;
 • юридичний аналіз документів;
 • прозору ціну та професіоналізм;
 • документи, що відповідають чинному законодавству.

Ознайомитись з нашими цінами та термінами виконання робіт.